Modesati tehnoloogia võimaldab tõhustada mitmeid traadita siderakendusi, sealhulgas satelliitsidet, Wifit, Wimaxi ja operatiivraadiosidet, mida kasutavad turvafirmad, politsei ja kiirabi. Modesati tehnoloogia võimaldab sama energiakulu juures suurendada signaali leviulatust ning vähendada signaali tundlikkust müra suhtes.

"Nii nagu sidekaablite puhul, on edastatava info maht piiratud ka traadita tehnoloogiate juures," selgitas Modesati juhatuse esimees Tarmo Pihl. "Näiteks kalli satelliitside puhul annab suurema andmemahu surumine olemasolevasse kanalisse äärmiselt olulise rahalise kokkuhoiu. See on valdkond, kus Modesati arendus- ja teadustööl ning intellektuaalsel omandil on tugev rahvusvaheline turupotentsiaal."

Modesati tuumiktegevus on Eestis, kuid kõnealuse patenteeritud tehnoloogia töötasid välja Valgevene teadlased, kes on kaasatud ka ettevõtte omanikeringi. ASI investeeringu toel tootearendust hoogustanud Modesat loodab hankida esimesed olulised rahvusvahelised kliendid paari aasta jooksul.

ASI-le mittekuuluvad osakud jagunevad võrdselt ettevõtte tegevjuhi Tarmo Pihli ning kolme välismaise omaniku vahel. Lähikuudel asub ettevõttes tööle kümme inimest.

ASI on 2003. aastal Skype'i nelja eestlasest kaasasutaja poolt loodud investeerimisgrupp. 2006. aasta märtsis paigutas grupp 25 miljonit krooni pooljuhtlüliteid tootvasse Tartu ettevõttesse Clifton. Aprillis omandas ASI enamusosaluse sõidukite asukohamääramistehnoloogiat tootvasse Eesti ettevõttesse Oskando. Modesat on ASI grupi kolmas tehnoloogiainvesteering.