Aston Martin andis karmi hoiatuse. Viiruse tõttu võib raha otsa saada

 (4)
Aston Martin andis karmi hoiatuse. Viiruse tõttu võib raha otsa saada
Aston MartinFoto: Scanpix/ AFP

Läinud aastal kasvas Aston Martini kahjum ja käive kahanes. Luksusautotootja võib taas vajada moeärimehe Lawrence Strolli poolt päästmist.

Autotootja finantsjuht Mark Wilson teatas täna, et astub aprilli lõpus tagasi. Läinud raske aasta järel on ettevõtte rahalises kitsikuses, mis võib viia pankrotini kaheksandat korda ettevõtte 107-aastase ajaloo jooksul.

Läinud aastal kasvas ettevõtte maksueelne kahjum aastaga 53 protsenti ja ulatus 104 miljoni naelani, kirjutab The Guardian. Käive vähenes üheksa protsendi võrra, ligi miljardi naelani. Aasta lõpuks ulatus võlakoormus 876 miljoni naelani.

Aktsia kukkus tulemuste uudise avaldamise järel 14 protsenti, 328 pennini. Aktsiast on börsile tuleku aegse 19 naelase hinnaga võrreldes järel vaid viiendik. Aston Martin jõudis börsile 2018. aasta oktoobris.

Vahetult börsile mineku järel teatas ettevõte, 2019. aastal on plaanis müüa 7300 autot. Tegelikult müüdi vaid 5862 tükki. Alanud aasta prognoos on veel väiksem. Kompanii hoiatas ka, et koroonaviirus võib lüüa tarneahelat ja müüki.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!