Avalikustati summa, mille eest Margus Linnamäe ostaks 9 kino Baltikumis

 (22)
Postimehe maja ja Margus Linnamäe
Postimehe maja ja Margus LinnamäeFoto: Andres Putting

Eile andis UP Invest teada, et plaanivad osta Forum Cinemase Baltikumi kinod. Neid omab suur AMC Entertainment Holdings kontsern. Hiljem saatis sama firma omapoolse börsiteate, kus on kirjas ka tehingu hind - 65 miljonit eurot. Tegemist on 9,3-kordse oodatava 2020. aasta EBITDA-ga, kusjuures ei arvestata Covid-19 faktorit.

Kokku puudutab tehing üheksat kino Eestis, Lätis ja Leedus. Firma andis börsile teada, et müügiplaan on neil järjekordne julge samm peale kapitali kaasamist aprillis ning võlgade ümberstruktureerimist ja järjekordset kapitali kaasamist juulis. Lihtne aeg kontsernile loomulikult ei ole ning Baltikumi äride müük peaks neil aitama tagada likviidsust ning kulude-tulude tasakaalu. Börsiettevõtte aktsia hind on sel aastal kukkunud 19% võrra, eilne uudis kukutas hinda enam kui 6,5% võrra.

Loe võimalikust tehingust täpsemalt eilsest Ärilehe loost.

Mis on EBIDTA?

Lühend tuleneb ingliskeelsest väljendist Earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization ehk kasum enne intresse, makse ja kulumit. Lihtsalt öeldes näitab see ettevõtte võimet raha teenida, sõltumata firma kohustustest võlausaldajatele, amortisatsioonist ja tulumaksukulust.