BIGBANK: kohustuste suhe sissetulekusse ei tohi ületada 30 protsenti

 (19)
BIGBANK
BIGBANKFoto: SAMSUNG EE JA AS BIGBANK

"Esimese nädala numbrid näitavad, et alates uue laenutoote turule toomisest oleme umbes 2/3 uutest laenulepingutest sõlminud 15,5-protsendilise intressiga. Seetõttu ei vasta süüdistused reklaamiga eksitamisest tõele. Klientide huvi soodsama laenutoote vastu on väga suur, kuid tõesti on sooduslaenu kliendile esitatavad nõuded rangemad kui BIGBANK-i muudel laenutoodetel," selgitab BIGBANK-i turundusdirektor Lasse Sool.

"Mis puudutab Delfi uudises näitena toodud juhtumit, siis olid kliendil varasemad laenukohustused liiga suured ehk kohustuste suhe sissetulekusse ei tohi ületada 30%," põhjendab Sool, miks nimetatud inimene nn sooduslaenust ilma jäeti.

BIGBANK hakkas alates 5. juulist pakkuma universaalpankade tavaklientidele suunatud uut tarbimislaenu, millel on Eesti pankade seas väidetavasti madalaim intress.

Pakutav laenusumma jääb vahemikku 500-6500 eurot ja laenuperioodi pikkus on 1-5 aastat. Laenu aastaintress on 15,5% ja krediidi kulukuse määr, mis sõltub laenu summast ja perioodi pikkusest, keskmiselt samuti 17-18%.

Selleks, et pangast raha saada, peab laenutaotleja olema puhta krediidiajalooga ja hea maksevõimega vähemalt 25-aastane inimene, kelle minimaalne netopalk on 500 eurot.