Bigbank teenis kvartaliga 2,1 miljonit eurot kasumit

 (3)
Bigbank teenis kvartaliga 2,1 miljonit eurot kasumit
Foto: Andres Putting

Tarbimislaenude pakkumisele spetsialiseerunud Bigbanki laenuportfell kasvas tänavu kolmandas kvartalis ligi 6 protsenti, ettevõtte teenis samal ajal 2,1 miljonit eurot kasumit, mis on eelmise aasta sama ajaga võrreldes miljon eurot enam.

Bigbanki grupi kolmanda kvartali vahearuande kohaselt kasvas panga laenuportfell kvartaliga 9,7 miljoni euro võrra ehk 5,8% ja ulatus septembri lõpu seisuga 176,8 miljoni euroni.

Suurima panuse laenuportfelli kasvu andsid Bigbanki Soome ja Hispaania filiaal. Laenuportfell kasvas kõigis riikides, kus pank tegutseb.

Kasum enne allahindlusi oli kolmandas kvartalis 4,2 miljonit eurot.

Klientide maksekäitumine kolmandas kvartalis võrreldes 2011. aasta eelneva kahe kvartaliga on paranenud ja nii makseid teostavate klientide arv kui ka laekumiste määr viivisportfellilt on stabiilselt kasvanud. Grupi mittetöötava portfelli osakaal kogu laenuportfellis on langenud.

Bigbank on Eesti kapitalil põhinev tarbimislaenudele spetsialiseerunud pank, millel on filiaalid Soomes, Lätis, Leedus ja Hispaanias. BIGBANK pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias ja Saksamaal. Septembri lõpu seisuga andis BIGBANK kokku tööd 538 inimesele viies riigis. Pangal oli kvartali lõpu seisuga kokku 30 esindust, neist Eestis 10, Lätis 7, Leedus 10, Hispaanias 2 ja Soomes 1.