Bigbanki juhatuse esimees Targo Raus lahkub ametist

 (10)
Bigbanki juhatuse esimees Targo Raus lahkub ametist
Foto: Andres Putting

Bigbanki juhatuse esimees Targo Raus lahkub alates 31. jaanuarist ametist, juhatuse esimehe kohustes jätkab senine juhatuse liige Kaido Saar.

Bigbanki nõukogu esimees Parvel Pruunsild lausus, et Targo Raus lahkub juhatuse esimehe kohalt omal soovil ning rääkis oma lahkumisplaanist juba mõni aeg tagasi, teatas pank.

“Kokkuleppe kohaselt aitas Raus Bigbanki 2012. aasta tulemused kokku võtta ning lahkub juhatuse esimehe kohalt jaanuari lõpus,” lausus Pruunsild.

Raus töötas panga juhatuse esimehena alates 2003. aastast ja aastatel 1992-2000 juhatuse liikmena Eesti Ühispangas ning selle eelkäijas Tallinna Pangas.

“Mul saab tänavu täis 10 aastat Bigbankis ning üle 20 aasta Eesti panganduses ja leian, et on paras aeg uus lehekülg pöörata. Saan juhtimise edasi anda rahuliku südamega – Bigbank elas kriisiaastad edukalt üle ja on tänaseks oma tegevusmahtudelt tagasi tipus ehk 2007. aastas, seejuures oluliselt tugevama vundamendiga, nii majanduslikult kui geograafiliselt,” ütles Targo Raus.

Alates 1. veebruarist 2013 võtab Biganki juhatuse esimehe kohused üle seni müügi- ja turundusvaldkonna eest vastutanud juhatuse liige Kaido Saar. Bigbank on juhatuse esimehe ametikoha püsivaks täitmiseks alustanud suunatud konkurssi, mille tulemused selguvad mõne kuu jooksul.

Saar on töötanud pangas erinevatel ametikohtadel alates 2002. aastast, sealhulgas alates 2007. aastast juhatuse liikmena.