Bitcoini hind lõi taas rekordi

 (9)
Bitcoini hind lõi taas rekordi
bitcoinFoto: Scanpix/ Reuters

Teisipäeval maksis bitcoin juba enam kui 3500 dollarit. See tähendab, et aasta algusest on krüptoraha hind kolmekordistunud.

„Me kirjeldasime analüüsis bitcoini kui väärtuse kandjat ning aja jooksul nähakse bitcoini kulla alternatiivina,“ kirjutas Fundstrati kaasasutaja Thomas Lee CNBC-ile. Juulis sai temast esimene Wall Streeti suure investeerimismaja strateeg, kes kirjutas analüüsi bitcoinist.

CoinDeski andmetel tegi eile bitcoin rekordtaseme, makstes 3525,04 dollarit.

„Ma arvan, et bitcoini institutsionaalne tunnustamine kasvab kui hakatakse kauplema bitcoini optsioonide ja futuuridega,“ teatas Fundstrat.

Mõlemad tuletisinstrumendid peaksid saabuma tänavu hiljem või tuleva aasta algul.

Lee tõi välja, et kuld säilitab oma rolli väärtuse kandjana. Bitcoini turuväärtus moodustab vaid kübekese kulla 7,5 triljoni dollarilisest turuväärtusest. Bitcoini turuväärtus oli 57 miljardit dollarit.

Lee ja ka teised analüütikud on märkinud, et isegi kui tühine osa rahast jookseb kullast bitcoini, võiks see järsult tõsta digivaluuta hinda, võibolla isegi paari aasta jooksul kümnete tuhandete dollariteni.

Umbes nädal tagasi löödi bitcoinist lahku teine krüptovaluuta bitcoin cash, mille hind tõusis ligi 200 dollarilt 338,25 dollarile, selgub CoinMarketCapi andmetest.