BLRT Grupp ehitab norrakatele maailma suurima kalakasvatuspargase

 (11)
BLRT Grupp ehitab norrakatele maailma suurima kalakasvatuspargase
3D mudel maailma suurimast kalakasvatuspargasest, mille Marketex Marine norrakatele ehitabFoto: BLRT Grupp

BLRT Gruppi kuuluv Marketex Marine sõlmis lepingu maailma suurima terasest kalakasvatuspargase ehitamiseks Norra ettevõttega AKVA Group.

Ärianalüütikute prognooside kohaselt on kalakasvatus kiiresti kasvav tööstusharu.  Ennustatakse, et see varustab 2030. aastaks pea kaks kolmandikku kogu maailma nõudlusest värske kala järele.

Marketex Marine ehitab 40 meetri pikkuse ja 12 meetri laiuse pargase “võtmed kätte” põhimõttel. Pargas mahutab 850 tonni sööta.

Plaanide kohaselt antakse pargas tellijale üle 2014. aasta septembris. Pargas on koheselt kasutamiseks valmis - katsed ja kõikide süsteemide korrasoleku testimine teostatakse tehases.

Viimase kümne aasta jooksul on BLRT Grupi spetsialistid ehitanud 250 pargast kalakasvatustööstuse jaoks, need töötavad edukalt eri riikides ja erinevates kliimaoludes. Ligi 100 neist pargastest on ehitatud AKVA Groupi tellimusel.

"Usume, et seeläbi saadud kogemus ja meie spetsialistide ja projektijuhtide kõrge kvalifikatsioon on need tegurid, mis andsid AKVA Groupile kindlustunde usaldamaks meile niivõrd olulise projekti elluviimise," märkis Edwards.

Marketex Marine pakub suuremõõtmelisi lahendusi terasest, roostevabast terasest ja alumiiniumist väikelaevaehituse, kalakasvatuse ning taastuvenergia turgudele. Ettevõte on osa Baltimaade ühest suurimast tööstuskontsernist BLRT Grupp.