Bonnier müüb Diena ja Dienas Biznessi Nedelale


Rootsi meediakontsern Bonnier (Eestis kuulub Bonnierile Äripäev) on müünud Läti päevalehe Diena ja ärilehe Dienas Bizness aktsiad firma endise tegevdirektori Aleksandrs Tralmaksi firmale Nedela SA, kirjutas Eesti Ekspress.

Tehingu korraldas Catella Corporate Finance, mille üks partnereid on Aavo Kokk. Varem juhtis Kokk Eesti Päevalehte.

Ekspressi sõnul võib investoriks olla üks maailma rikkamaid inimesi Ingvar Kamprad (IKEA sisustusketi omanik), aga ka eestlase Kalle Norbergi investeerimispank Luxembourg Financial Services.

Tehingu hinna kohta täpseid andmeid pole. Ajalehe Äripäev hinnagul võiks investeering Lätti ulatuda miljardi kroonini. Ekspress Grupi juht Priit Leito aga ütles Ekspressile tehingu võimalikku hinda kommenteerides, et kahe Läti lehe ostuväärtus võiks olla kolm korda väiksem kui miljard krooni.

Dienas Biznessi tegevdirektori Gastons Neimanise sõnul tuli osanikevahetus ootamatult, ent ei too kaasa muudatusi ja seniste väljaannete ilmumine jätkub.

Diena võrguväljaandes avaldatust nähtub, et ka Diena president Arvils Aseradens on otsustanud müüa oma osa ettevõttest. Diena uus juht selgub lähiajal.