Börsi juht: iga õnnestunud IPO toob uusi investoreid ja julgustab teisi ettevõtteid

 (4)
Tallinna Börsi uut juht Rauno Klettenberg
Tallinna Börsi uut juht Rauno KlettenbergFoto: Priit Simson

Iga õnnestunud IPO siinsel turul toob esiteks juurde hulga uusi investoreid ja teiseks julgustab ka teisi ettevõtteid börsiletulekule mõtlema, tõdes Nasdaq Tallinna juht Rauno Klettenberg.

Tema sõnutsi on maailma- ja ka meie kohalikus praktikas aktsiakauplemise aktiivsus tihedalt seotud IPO-dega ehk uute ja atraktiivsete investeerimisvõimaluste lisandumisega börsile.

Börsi normaalne eluring eeldab, et aeg-ajalt lisandub kauplemisele uusi ettevõtted.

„Kui aktsionäride arvu pikemaajalist trendi vaadata, siis on selgelt näha, et aktsionäride arv börsil on suurenenud hüppeliselt ja peaasjalikult just pärast uute ettevõtete lisandumist. On selge, et iga õnnestunud IPO siinsel turul toob esiteks juurde hulga uusi investoreid ja teiseks julgustab ka teisi ettevõtteid börsiletulekule mõtlema,“ märkis ta.

LHV Groupi IPO toob Klettenbergi sõnul Balti (aktsia)börsile väga tugeva ja ambitsioonika ning Eestis tuntud ja hinnatud kaubamärgiga ettevõtte.

„Usume, et LHV Groupi aktsiate noteerimine toob juurde nii olemasolevate kui ka uute investorite huvi, mis omakorda lubab eeldada kauplemismahu suurenemist,“ lausus ta.