Briti lennufirmat Flybe tabas osaliselt koroonaviiruse tõttu krahh

 (15)
Briti lennufirmat Flybe tabas osaliselt koroonaviiruse tõttu krahh
Foto: Liam McBurney, AP

Suurbritannia lennufirma Flybe vastu alustati pärast ebaõnnetunud katset finantsabi saada pankrotimenetlust. Ohus on 2000 töökohta. Flybe teatas, et krahhi taga on osaliselt koroonaviiruse tekitatud lennureiside nõudluse vähenemine.

Flybe soovitas klientidel lennujaama sõitmata jätta, kui nad ei ole organiseerinud muud lendu, vahendab BBC News.

„Vaatamata kõigile jõupingutustele ei ole meil muud alternatiivi, sest oleme ebaõnnestunud toimiva lahenduse leidmisel, et meid tegutsemas hoida,” kirjutas lennufirma tegevjuht Mark Anderson kirjas personalile. „Mul on väga kahju, et me ei ole suutnud tagada vajalikku rahastust, mida on vaja käibe tekitamise jätkamiseks.”

Suurbritannia valitsus teatas Flybe krahhile reageerides, et on valmis aitama lennufirma töötajaid uute töökohtade leidmisel ja teeb koostööd teiste lennufirmadega teenuste asendamiseks.

BBC teatas Flybe peatsest kokkuvarisemisest juba eile.

Reisijad, kes läksid eile õhtul Glasgow’s lennuki pardale, et lennata Birminghami, pidid uuesti väljuma, sest teatati „kütuseprobleemist” ja lend tühistati.

Flybe sattus raskustesse eelmisel aastal ja selle ostis konsortsium, milles osaleb Virgin Atlantic.

Seotud lood:

Jaanuaris teatasid uued omanikud, et pumpavad ettevõttesse selle elus hoidmiseks 30 miljonit naela, aga pöördusid ka valitsuse poole lisatoetuse saamiseks.

Õhutranspordiekspert John Strickland ütles, et regionaalturg on iga lennufirma jaoks äärmiselt keeruline, aga Flybe tegi asja hullemaks mõned aastad tagasi liiga ambitsioonika laienemisega.

Kuigi Flybe on võrreldes näiteks British Airwaysi, Ryanairi või EasyJetiga väike, on operaatori kaotamine Suurbritannia regioonide jaoks katastroofiline, märkis Strickland.

Kuigi Flybe finantsprobleemid olid juba varem ilmsed, ütles ettevõtte siseallikas BBC-le, et koroonaviiruse mõju reisivaldkonnale muutis halva olukorra palju hullemaks.

Virgin teatas sel nädalal, et selle tegevjuht kärbib neljaks kuuks oma palka 20% ning lennufirma külmutab uute töötajate värbamise ja pakub töötajatele palgata puhkust, sest koroonaviirus vähendab nõudlust lennureiside järele.

Virgin lisas, et broneeringuid on 40% vähem kui aasta tagasi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!