Britid süütasid võimsa jaanitule: eile põles turgudel raha rekordilise kiirusega

 (45)
Britid süütasid võimsa jaanitule: eile põles turgudel raha rekordilise kiirusega
Foto: Scanpix, REUTERS

Globaalsel turul kadus eile kokku enam kui 2 triljonit dollarit, mis on suurim ühepäevane kukkumine pärast 2007. aastat. Põhjuseks loomulikult brittide valik lahkuda Euroopa Liidust, kirjutab The Financial Times.

Reedel kaotasid aktsiaturud oma väärtuses üle 2 triljoni dollari. Investorid müüsid riskantseid varasid ja kiirustasid turvaliste variantide suunas. Ees on ootamas väga ebastabiilne aeg, sest turud avatakse uuesti esmaspäeval. Investorite ja strateegide sõnul oli reedene kukkumine selle tulemus, et enne rahvahääletust oli turgudele antud positiivseid sõnumeid, mis aktsiahindu tõstsid.

USA aktsiaturg kukkus 830 miljardi dollari võrra.

„Ma arvan, et selleks uudiseks ei olndud lihtsalt valmis. See on automaatne reaktsioon. Inimfaktor sekkub nüüd," rääkis Macquarie strateeg Albert Wizman.

Investoritel on nädalavahetusel aega tutvuda uue olukorraga ja arvutada, millised on Brexiti pikaajalised mõjud. Keskpankurid kohtuvad nädalavahetusel Baselis, kus toimub eelnevalt kokkulepitud kohtumine. Sealgi on põhiteemaks brittide otsus ja selle tagajärjed.