British Airwaysi vastu oli tagasihoidlik huvi

 (1)

Kõige huvitavam pakkumine oli ümbermaailmareis Lennukite saabumis- ja väljumisaegade tõttu peab välismaal ööbima
Eile toimunud British Airwaysi ülisoodsate lennupiletite ühepäevane müügikampaania ligi 50 sihtkohta jäi tagasihoidlikuks.

Hindade avaldamine alles sooduspäeva hommikul jättis väga vähe aega otsustamiseks. Eile kella 14.30-ks oli kahel Tallinna reisibüroo kontoril müüdud kokku vaid neli piletit.

“Selline pakkumine tekitab klientide seas segadust, sest meil on terve nädal täis oma sooduspakkumisi,” ütles Hermann Reiside asepresident Eda Odenberg.

Odavate piletite päevast sai reisibüroo teada nädal tagasi, hinnad selgusid alles eile hommikul. “Kuna lennud algavad Riiast ja see on äkkmüük, on see mõeldud neile, kellel on kohver pakitud. Kuigi müük on vaid ühel päeval, toimuvad lennud 21. jaanuarist 12. aprillini. Kaugele lennates peab arvestama sellega, et kohapealne elu ei pruugi olla odav,” ütles Wrisi müügibüroode juhataja Aino Kuntsel.

“See on väga huvitav võimalus. Kuna hind on väga soodne, ei saa otsustamise aeg kuigi pikk olla,” lisas Odenberg. “Kõige põnevam on ümbermaailmareis, mida pole varem pakutud. Valida saab kuue marsruudi vahel.”

Üks võimalik lennutee oli: Riia-London-Hongkong-Sydney-Los Angeles-New York-London-Riia. Selline reis maksab 599 Läti latti (LVL), umbes 15 500 krooni pluss lennujaamamaksud. Odenbergi sõnul tuleks selliseks reisiks plaanida paar nädalat, et kohapeal auto üürida ning mitte vaid suurlinnadega piirduda.

Hinnad on Reisieksperdi tegevdirektori Sven Lõokese sõnul vastakad – mõned Eesti turu jaoks head, teised aga mitte. Kuna reisid algavad Riiast, tuleb arvestada Londonisse saabumise ja tagasilennuga.

Näiteks Mauritiuselt saabub lennuk Londonisse kell 17.40 ja väljub Riiga 18.20 kohaliku aja järgi. Lennu valijal tuleb minekul arvestada ööbimisega Riias ning tagasisõidul nii Riias kui ka Londonis, kui just Riiga oma autoga ei sõideta.

“Kuna Riia lennuväljalt tõuseb Londonisse suunduv lennuk õhku hommikul kell 7.45 ja saabub õhtul 23.10, siis on kõige rohkem huvilisi Tartust ja mujalt Lõuna-Eestist. Neid aegu arvestades peaks reisihuviline lennujaama tulekuks kasutama oma autot,” lisas Odenberg. “Huvitavamad sihtkohad on Vietnam, Malaisia, Sambia, Jamaika, mida ei ole varem ka Lufthansa pakkunud. Hinnad 352–510 LVL (u 9000–13 000 krooni).”

“Mõned sihtkohad ei olegi British Airwaysil nii ahvatlevad. Paljudesse kohtadesse saab tavahinnaga lennata sama suurusjärgu piletiga, näiteks Finnairiga Dubaisse 6600 krooni eest algusega Tallinnast, ka lennud Mauritiusele on algusega Tallinnast sama suurusjärgu hinnaga.”