Bulgaaria valitsus on teeninud bitcoiniga nii palju, et võib suure tüki riigivõlga ära maksta

 (70)
Bitcoin
BitcoinFoto: KAREN BLEIER, AFP

Maikuus konfiskeerisid Bulgaaria võimud maffialt üle 200 000 bitcoini. Tänu viimaste kuude suurele hinnatõusule on see nüüd väärt 3 miljardit dollarit - viiendik riigivõlast.

Bulgaarlased peavad nüüd kiiresti otsustama, kas müüa või bitcoini hoida, lootuses, et see läheb veelgi kallimaks.

Krüptorahaga kauplejad on aga väga murelikud - nimelt kui bulgaarlased kogu oma varanduse korraga müüki paneks, viiks see suure tõenäosusega bitcoini hinna vähemalt ajutiselt suurde langusse.

Kurjategijad oli bitcoini kasutanud muidugi selleks, et olla anonüümsed, kuid see siiski ei õnnestunud. Maikuus oli konfiskeeritud bitcoin väärt "vaid" 500 miljonit dollarit. Lisaks sellisele rahapeitmisele olid pahategelased aga ka häkkinud bulgaarlaste tollisüsteemi.

Algusaegadel kasutasidki bitcoini suuresti kurjategijad. Nüüd aga on neil tõeliselt rasked ajad. Esiteks - kuna nad bitcoini ei hoiustanud, vaid sellega pidevalt maksid, jäid nad ilma võimalusest viimase aasta suure hinnatõusu pealt teenida. Teise probleemina on neil nüüd raske näiteks narkootikumide eest nii maksta, kuna päev-paar pärast müügitehingut saaks sama summa eest juba kõvasti rohkem kraami - seega tuleb neil leida uus salaraha.