Bussifirma tahab kogu Eesti ühistransporti seisma panna: ootasime seda otsust valitsuselt juba eile õhtul

 (151)
Lux Expressi juht Janno Ritsberg.
Lux Expressi juht Janno Ritsberg.Foto: Kretel Kuusk

Lux Expressi juht Janno Ritsberg rääkis tänases hommikuprogrammis, et mõistlik oleks linnadevaheline ühistransport viiruse ohjamiseks seisata, kirjutab Äripäev.

Ritsberg tõdes, et nemad ei vaadanud eilset täiendavate rangemate piirangute kehtestamist ärevusega, vaid ootasid, et riik võtab selge seisukoha ka ühistranspordi osas.

Pärast eilset pressikonverentsi, kus nii peaminister Jüri Ratas ning viroloog Irja Lutsar kinnitasid, et inimesed ei peaks kogunema ning inimeste vahe peaks olema 2 meetrit ning üle kahe inimese koguneda ei tohi, ootas ka bussifirma otsust, et ajutiselt tuleb ka linnadevaheline bussi- ning rongiliiklus peatada.

„Kuna selget otsust ei tulnud, siis teeme valitsusele ettepaneku, et ajutiselt, vähemalt eriolukorra lõpuni seikuks ka linnadevaheline ühistransport. Seda lähtuvalt Eesti rahva tervisest,“ lausus Ritsberg. Ritsbergi sõnul piiratakse niimoodi viiruse levikut ning nemad oleksid selleks valmis.

Ritsbergi sõnul ei peatuks selle otsusega näiteks nende gruppi kuuluva Cargobussi linnadevaheline pakivedu. „Cargobuss kasutab ka mikrobusse ja väiksemaid kaubikuid pakiveoks. Cargobussi tööd reisliikluse peatamine raskendaks, kuid ei peataks,“ kinnitas Ritsberg.

Seotud lood:

Kui valitsus bussiliikluse seiskaks, siis esialgu suudaks ettevõte massilistest koondamistest hoiduda, sest nad arvestavad töötukassa abipaketiga. „Isegi kui bussid seisvad, siis ei tähenda see, et me ei saaks bussijuhtidele garanteerida elamisväärset sissetulekut,“ kinnitas Ritsberg.

Koroonaviiruse tõttu on osadel liinidel sõitjate arv kukkunud kuni 90%. Trend on jätkuv ning reisijate arv jätkuvalt väheneb.
Ritsberg märkis, et nad soovivad valitsust kutsuda üles ka dialoogile, mis praegu on puudulik, et arutada, mis juhtub pärast eriolukorra lõppu, kuidas siis saaks linnadevahelise ühistranspordi uuesti toimima.
Valitsuse poolne toetus võib selleks olla üks variantidest, aga see ei ole Ritsbergi kinnitusel dialoogi põhieesmärk.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!