Bussijuhid lubavad streikimist jätkata

 (4)
liinibuss
Foto: DELFI

Täna varahommikul kella kuuest seitsmeni streikisid viie maakonna — Saare, Lääne, Pärnu, Tartu ja Valga — GoBusi bussijuhid. Kokku osales streigis 400 juhti.

Transpordi Ametiühingu Lõuna-Eesti koordinaator Aare Kübarsepp ütles, et tänane streik läks plaanipäraselt, kuid ilmselt tuleb protestiaktsioonidega jätkata. „Tahaks loota, et hoiatusstreik ettevõtte juhte mõjutas, aga esialgu jäi mulje, et nad on endiselt jäigal seisukohal, et raha puudub,“ ütles Kübarsepp.

„Paneme peagi strateegiad paika ja mehed otsustavad, milliseid vahendeid kasutada, aga tundub, et meestele ei anta muud võimalust kui streikida. Leebemad aktsioonid ei paista tulemust andvat,“ oli Kübarsepp negatiivselt meelestatud. „Kui tänane ei anna käega katsutavat võimalust, tahame veel selle aasta sees uute tegevustega välja tulla,“ lisas ta.

Kübarsepa sõnul koguneb Transpordi Ametiühingu bussijuhte ühendav sektsioon 6. novembril. Tema sõnul oli kogu tänahommikune streik korrektselt korraldatud ning ametiühing kavatseb oma liikmeid kaitsta, kui vaidlus ametliku pöörde peaks võtma. Kuigi viimast Kübarsepp siiski ei usu.