Bussijuhtide palga tõus pani bussifirmad maavalitsuselt toetusi küsima

 (1)

Kuressaare linnaliine teenindav AS Harjumaa Liinid, mis bussijuhtide palga tõusu tõttu kahjumisse jäi, ning maakonnasiseseid liine teenindav GoBus pöördusid täiendava dotatsiooni saamiseks Saare maavalitsuse poole.

Kuressaare linnaliine teenindava Harjumaa Liinide omanikfirma Atko Grupp finantsjuhi Meril Sarapuu sõnul tuleneb dotatsioonivajadus Eesti kiirest majanduskasvust põhjustatud palgatõusust, mis on toimunud alates riigihanke korraldamisest, kirjutab Meie Maa.

Kuressaaare linnaliinidel sõitvad bussijuhid teenivad praegu, sõltuvalt töötundide arvust, 10 000 –12 000 krooni suurust brutopalka.

Oluline bussijuhtide palga tõus leidis aset mullu ja tänavu esimeses kvartalis. “Seda kulu on võimalik tulude poolel katta kas dotatsiooni ja piletihinna või mõlema tõusuga,” ütles Sarapuu ning lisas, et on ebatõenäoline, et kõik kulud kaetakse piletihinnast.

GoBusi dotatsioon suurenes üheksa ja Harjumaa Liinidel viis protsenti. Kui Harjumaa Liine doteeriti Sarapuu sõnul möödunud aasta lõpus täiendavalt ainult 70 000 krooniga, siis GoBusi rohkem kui 600 000 krooniga.

Tänavu esimese kvartaliga on Harjumaa Liinid saanud Kuressaare linnaliinide teenindamisest 150 000 krooni kahjumit.