Cargo vagunirendiäri arutamine lükkus augustisse

 (17)
Cargo vagunirendiäri arutamine lükkus augustisse
Foto: Tiit Blaat

Riikliku kaubavedaja EVR Cargo nõukogu esimees Neeme Jõgi ütles Ärilehele, et kuna juhatuse väljakäidud Venemaalt vagunite ostmise ja nende väljarentimise äriplaan on mahukas, palus juhatus nõutud materjalide kokkupanekuks lisaaega ning teema tuleb arutlusele tõenäoliselt augustis toimuval korralisel koosolekul.

Neeme Jõgi sõnas, et juhatusega tehti kokkulepe, et nad esitavad nõukogu soovitud materjalid siis kui need on nõutud detailsusastmega ja korralikult kokku pandud, mitte kiirustades koostatud.

"Eelmisel nädalal hakkasime me teemat arutama ja oli rohkem küsimusi kui vastuseid. Otsustasime äriplaani menetlemise peatada seal, kus seda teha sai. Kus enam ei saanud, neid kohustusi me loomulikult täidame. Juhatus arvas, et suudab nädalaga materjalid kokku panna, kuid siiski oli vaja lisaaega," selgitas Jõgi. "Parem teha asju korralikult, mitte kiirustades, et neid siis pärast jälle ümber teha."

Ta lisas, et erakorralist koosolekut siiski ei tühistatud, vaid arutati jooksvaid küsimusi.

EVR Cargo soovib osta Venemaa tehastelt 35 miljoni euro eest tuhatkond vagunit ning rentida need seejärel välja kaubaveoks rahvusvahelistele firmadele. Enamjaolt tähendaks see siiski vagunite sõitmist Venemaa raudteesüsteemis, mis tekitab paljudes kahtlusi äriplaani vettpidavuses arvestades Venemaal varitsevaid ja eelkõige poliitilisi riske.