Carlsbergi uus hüüdlause on Eestis ebaseaduslik

 (28)
Carlsbergi uus hüüdlause on Eestis ebaseaduslik
Carlsbergi uus slõuganDelfi

Teisipäeval suure etendusega Kopenhagenis õlletootja tehases teatavaks tehtud Carlsbergi uus hüüdlause "That calls for a Carlsberg" ehk eesti keeles "Selle peale võtaks Carlsbergi" ei saa Eestis kasutada, kuna läheb vastuollu meie reklaamiseadusega.

"Eestis keelab seadus ära alkoholireklaamis joomisele kutsuvad sõnumid. Reklaamiseaduse järgi ei saa me seda uut globaalset sloganit kasutada Eestis," ütles Delfi Majandusele Saku turundusjuht Kadri Ärm.

Teisipäeval löödi käima uus Carlsbergi globaalne turundus- ja reklaamikampaania, mille tagasihoidlikuks eesmärgiks on muutuda maailma suurimaks õlletootjaks. Hetkel hoiab Carlsberg maailmas neljanda tootja tiitlit.

Varasemalt Õlletootja sloganiks olnud "Probably the best beer in the world" jääb kasutusele inglisekeelsetes keskkondades, näiteks Inglismaal ja Šotimaal.

Carlsbergi juhatuse esimehe Jorgen Buhl Rasmusseni sõnul jääb sõnum alles riikidesse, milles mõistetakse irooniat.

"Aasia riikides ei saa öelda, et oled väidetavalt parim õlu maailmas, nad küsivad kohe vastu, et milline on siis parim. Muutus sloganis on aga osa suuremast muutusest," kinnitas Rasmussen Delfi Majandusele.