Nii laia hinnaerinvusega emissioon on meie mail haruldane. Tallinna Vee IPO oli pakkumisvahemik 28%, Premia Foodsil 27%, Tallinkil 25%, Starmanil 23%. Vanemates IPOdes oli vahemik alla 20% (Reval Hotel Group, Olympic EG, Ekspress Grupp, Eesti Ehitus, Arco Vara).

„Selleks võib olla palju põhjuseid ja kõrvaltvaatajana on raske öelda, miks nad nii laia vahemiku määrasid,“ ütles Avaroni varahalduse investeerimisjuht Peter Priisalm. „Üks põhjus võib olla, et turud on olnud väga volatiilsed ja suurem vahemik jätab võimaluse saada maksimaalne tulemus erinevates turusituatsioonides. Samuti on tegemist suhteliselt väikese IPOga rahvusvahelises mõttes ning suurema huvi korral võimaldab suurem vahemik maksimeerida tulemust ettevõtte jaoks.“

Priisalmi sõnul võiks kindlasti Citadele IPO elavdada Läti aktsiaturgu. Iga suurem emissioon, millega võiks hiljem toimuda aktiivsem kauplemine, aitab turu arengule kaasa. Sellest aspektist on Citadele IPO väga tervitatav, sest Läti instrumentide valik on väga piiratud.

„Huvide konflikti vältimiseks me ei soovi hinnataset kommenteerida,“ ütles Priisalm. „Tunnistan ka, et oleme äsja alles alustanud ettevõtte analüüsiga ja hetkel konkreetset seisukohta veel ei oma.“

„Ma arvan, et suur hinnavahemik tuleneb sellest, et Lätis ei ole aastaid ühtegi IPOd toimunud (viimane oli vist suisa SAF tehnika?) ja seetõttu ei oska keegi enne panga investoritele tutvustamist prognoosida milline saab huvi olema ja milliseks kujuneb hinnatase,“ ütles Kawe Kapitali portfellihaldur Ago Lauri. „Kuna Citadele on piisavalt suure turuväärtusega siis kindlasti avaldab see IPO Läti aktsiaturule tervikuna positiivset mõju ja elavdab turgu. Valuatsiooni kohta võib hetkel vaid spekuleerida aga ma arvaksin, et hind tuleb pigem hinnavahemiku alumise serva lähedale kui ülemisse serva.“