Copterline maksis advokaatidele megasummad, enne kui rahahädade tõttu tegevuse lõpetas

 (25)
Copterline kopteri ülestõstmine
Copterline kopteri ülestõstmineFoto: Rauno Volmar

Copterline maksis 2005. aastal toimunud kopteriõnnetuse eest tootjafirmalt kahjutasu saamiseks advokaatidele miljoneid dollareid, enne kui rahahädade tõttu oma tegevuse lõpetas.

Advokaadid said endale üle poole hüvitisest, mille Copterline'i õnnetuse tõttu kopteritootjalt Sikorsky välja nõudsid, kirjutas Yle. Copterline ise läks 2010. aastal pankrotti, mille asjaolude uurimiseks algatati menetlus.

Helsingi piirkonna prokuratuur salastas 2014. aasta suvel Copterline'i juhtumi dokumendid ja nende lisad 20 aastaks. Eksperdid ei suuda meenutada, millal on varem midagi sellist tehtud.

Prokuratuur otsustas samuti, et kuritegu pole toimunud. Uurijad kahtlustasid vahepeal rikkumisi raamatupidamises ja võltsimist.

Tallinna ja Helsingi vahel lennanud Copterline'i kopter kukkus tehnilise vea tõttu Tallinna lahes alla augustis 2005. Hukkusid kõik 12 reisijat ja kaks pilooti.

Copterline kaebas Sikorsky kohtusse ja sai 2009. aastal 4,3 miljonit eurot. Täna selgus, et Copterline pidi eelnevalt maksma advokaatidele 3,2 miljonit eurot.