COVID-19 raputas kõvasti vasegigandi Peruu majandust


COVID-19 raputas kõvasti vasegigandi Peruu majandust
Peruu pealinn LimaFoto: Scanpix/ Reuters

Vaserikka Peruu majandus kukkus teises kvartalis 30,2 protsenti. Et tegemist oli järjest teise majanduse kahanemise kvartaliga, on nüüd Lõuna-Ameerika riigi majandus ametlikult tehniliselt languses.

Maailma suuruselt teise vasekaevandaja majandus on saanud rängalt kannatada koornapuhangust ja karmide liikumispiirangute reeglitest. Peruu esimese kvartali majanduslangus oli 3,5 protsenti.

Teise kvartali sügava majanduslanguse põhjusteks olid siseriikliku nõudluse 27,7 protsendine vähenemine ja ekspordi 40,3 protsendine kukkumine, kirjutas Reuters.

Peruu oli esimeste Ladina-Ameerika riikide seas, kes kehtestas juba märtsi keskpaigas pandeemiaga võitluseks karantiini. Maikuus hakkas riik piiranguid maha võtma.

Kõigi majandustegevuste peatamine, välja arvatud toidu, ravimite ja finantsteenuste pakkumine, tõi kaasa aprillist juunini 6,7 miljoni töökoha kadumise.

Kolmapäevaks oli Peruus koroonaviiruse juhtumite arv kasvanud 558 420ni, mida oli ligi topelt võrreldes 29. juunil teada antud numbriga. Sellega oli Andidemaa Brasiilia järel Ladina-Ameerikas nakatumuselt teisel kohal. Seni on Peruus COVID-19 tagajärjel surnud 26 834 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!