Daily Telegraph: Eestit ootab talvel ees šokk

 (90)
Daily Telegraph: Eestit ootab talvel ees šokk
AP/Scanpix

Briti ajaleht Daily Telegraph kirjutab, et Eestit ootab sel aastal väga karm talv ning et peamisteks kannatajateks on just venelased.

Eesti majandus tõmbub sel aastal vastavalt Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni OECD prognoosile kokku 14,5 protsenti, mis on kaks korda rohkem kui Islandil. Tööstustoodang on langenud 28 protsenti. Töötud saavad mõni kuu poole oma endisest palgast, kuid siis kukuvad hüvitised 12 Suurbritannia naelani (207 Eesti kroonini) nädalas. Šokk ootab sel talvel. Enamus ohvreid tuleb lihttöölistest etniliste venelaste seast, kirjutab ajaleht.

Eesti majandusest raamatu kirjutanud Dag Kirsebomi hinnangul on riigijuhid kaotanud suuna: “Nad puhkavad loorberitel, kuigi ei peaks. Me oleme allakäiguspiraalis, kuid nemad on keskendund ainult eurotsooniga liitumisele.”

“Vabaturumajanduse mudel töötas edukalt 15 aastat ja nad hävitasid selle hullumeelse laenamisega. Kas Margaret Thatcher ütles, et te peaksite laenama raha Rootsi pankadelt, et osta Saksa autosid? Ma ei arva nii. Nad keerasid kihva ja nüüd on liiga hilja. Nad peavad laskma rahakursi vabaks peegeldamaks juba toimunud kahju.”