Danske rahapesu kahtlusalused ajavad koos konsultatsiooniäri

 (147)
Lisatud prokuratuuri kinnitatud nimekiri kahtlustatavatest!
Danske rahapesu kahtlusalused ajavad koos konsultatsiooniäri
Foto: Kristjan Järv

Danske rahapesukaasuses kahtlustuse saanud lisaks privaat- ja välispanganduse divisjoni endisele juhile Juri Kidjajevile ka endised kliendihaldurid Marko Teder, Mihhail Murnikov ning Erik Lidmets. Viimaste nimed võib leida ka Bill Browderi kuriteoteatest, kus oli küll välja toodud lausa 26 nime. Riigiprokuratuur kinnitas täna, et kahtlustus on esitatud kümnele Danske panga endisele töötajale ning avaldas ka nende nimed (vt allpool).

Kuna keskkriminaalpolitsei pidas juba eile kinni kuus inimest ja täna veel neli, siis praeguseks on osad inimesed, kelle suhtes uurimistoimingud tehtud, juba vabastatud. Kellegi vahistamist prokuratuur ei taotle.

Teiste seas on kahtlustuse saanud ka endised kliendihaldurid Marko Teder, Mihhail Murnikov ja Erik Lidmets.

Ärilehe küsimusele, kas talle on esitatud kahtlustus, vastas Marko Teder, et ta ei kommenteeri mitte midagi ning ei kinnita väiteid. Murnikovi telefon on välja lülitatud.

Endised kolleegid Teder ja Murnikov omavad koos aga nüüd firmasid Nrd Assets OÜ ja Nrd Advisory OÜ, mille tegevusaladeks on investeerimine ning äri- ja juhtimisalane nõustamine. Nendega koos teevad äri veel kaks kahtlusalust Jevgeni Agnevštšikov ja Olga Tšetverikova.

Kolmapäeva õhtul kinnitas ka riigiprokuratuur, et nii Teder kui tema praegused äripartnerid ning endised kolleegid Danske pangast on kahtlustatavad rahapesus ning ühed vähemalt kümnest inimesest, kes mitteresidentide musta raha teenindamisega kriminaalset tulu teenisid.

Seotud lood:

Kogu kahtlustatavate nimekirja (vt allpool) esitamist põhjendas prokuratuur suure avaliku huviga. "Arvestades suurt avalikku huvi nimetatud kriminaalasja vastu ning vältimaks ekslikult valede inimeste süüdistamist ajakirjanduses, kinnitame kahtlustuse saanud isikute nimed."

Nimekiri kahtlusalustest:

Anatoli Ivanov

Erik Lidmets

Juri Kidjajev

Jevgeni Agnevštšikov

Marko Teder

Mihhail Murnikov

Anna Kurilenko

Natalja Komarov

Olga Tšetverikova

Oksana Lindmets

Erik Lidmets on varasemalt Postimehele kirjeldanud, kuidas käis suhtehalduri (ehk kliendihalduri) töö."Suhtehaldur on kõige madalamal tasemel töötav inimene, kes töötab otse kliendiga. Kogu raamistik luuakse talle ülevalt poolt. Meie tegevus oli suunatud juhtkonna poolt. Ka ülevalt poolt toodi suuri kliente," rääkis Lidmets toona.

Täna avalikustasid riigiprokuratuur ja keskkriminaalpolitsei, kuhu on jõutud aasta aega kestnud Danske panga rahapesu-uurimisega. Peaprokurör Lavly Perling ütles pressikonverentsil, et kinnipeetute-kahtlustatavate puhul on tegemist kliendihalduritega, kelle töö oli rahapesujuhtumeid just ära hoida.

Jevgeni Agnevštšikov Kuvatõmmis nrdadvisory.ee
Mihhail Murnikov Kuvatõmmis nrdadvisory.ee
Marko Teder Kuvatõmmis nrdadvisory.ee
Ekspressi konverents 2020