Danske sulgeb aasta lõpuks Eestis kolm pangakontorit

 (2)
Danske Bank
Danske BankFoto: Chris Helgren, REUTERS

Danske Banki Eesti filiaal sulgeb selle aasta lõpuks oma Tartu, Jõhvi ja Pärnu kontori ning vähendab järk-järgult ka töötajate hulka. Kodulaenud jäävad esialgu kehtima olemasolevatel tingimustel, kuid tulevikus ei välista pank ka laenuportfelli müüki, vahendab ERR Uudised.

Panga kommunikatsioonijuht Tõnu Talinurm ütles ERR-ile, et Danske Bank sulgeb ärikeskused Tartus, Jõhvis ja Pärnus 2018. aasta lõpuks. Kliendid saavad teha enamikke pangatoiminguid digiallkirjaga kinnitades, ilma füüsiliselt pangakontorisse tulemata. Tallinnas asuv peakontor jääb avatuks.

"Panga esindatus regioonides saab jätkuvalt olema tagatud näiteks notaritehinguteks," lisas ta.

See tähendab, et kui mõni Tartu klient tahab näiteks hüpoteeki ümber seada, tuleb panga esindaja Tartusse notari juurde kohale.

Aja jooksul vähendab Danske nii oma tegevust Baltikumis kui töötajate hulka. Seda, kui paljusid inimesi võib oodata koondamine, Talinurm ei täpsustanud ning märkis, et tegemist on sujuva protsessiga, mis sõltub kliendiportfelli vähenemise tempost.

"Meil on ka edaspidi kohalikud töötajad kõigis Balti riikides," ütles panga esindaja ning märkis, et lisaks on neil ka Leedus asuv teenuste keskus üle 2200 töötajaga.