Debbie läheneb. Austraalias peatatakse söekaevanduste töö


Debbie läheneb. Austraalias peatatakse söekaevanduste töö
Austraalias Boweni linnas oodatakse tsüklon Debbie saabumistFoto: Scanpix/ Reuters

Et kuue aasta võimsaim tsüklon Debbie läheneb Austraalia Queenslandi osariigile, siis on mitmed kaevandusettevõtted nagu BHP Billiton ja Glencore peatamas kaevandamist mitmes kaevanduses, kirjutab Bloomberg.

South Walker Creeki metallitootmiseks vajaliku söe kaevandamisel jääb ära päevane vahetus. Tehakse ettevalmistusi, et tulla toime nädal aega kestva tugeva vihmaga. Glencore peatas ajutiselt töö Collinsville ja Newlandsi kaevandustes.

Karm tsüklon Debbie peaks prognoosi kohaselt jõudma sealse aja järge teisipäeva hommikul rannikule, kus tuulehood võivad ulatuda 240 kilomeetrini tunnis.

Austraalia on maailma suurim metallitööstuses kasutatava söe eksportija. Eelmised tormid on kaevandused üle ujutanud, masinad uputanud ja viinud söehinna tõusuni.

Austraalia suurim kaubarongide operaator Aurizon lõpetas söe veo ekspordisadamatesse Abbot Pointi, Dalryple Baysse ja Hay Pointi.

"Debbie on väga ohtlik ja nii võimas, et sellist ei ole nähtud Queenslandis alates 2011. aasta Yasit,” ütles osariigi meteoroloogiabüroo direktor Bruce Gunn.

Yasi oli esimene viienda kategooria torm, mis on osariiki alates 1918. aastast külastanud. Debbie peaks tugevnema maale jõudes neljanda kategooria tormiks.