DELFI FOTOD: Peaminister külastas Ida-Virumaa tööstusettevõtteid ja kohtus Jõhvi elanikega

 (17)
Täiendatud!
DELFI FOTOD: Peaminister külastas Ida-Virumaa tööstusettevõtteid ja kohtus Jõhvi elanikega
Foto: Madis Kallas

Peaminister Taavi Rõivas käis täna Ida-Virumaal, kus ta osales Viru Keemia Grupi tehase Petroter II avamisel, külastas Molycorp Silmetit ja Sillamäe sadamat ning kohtus Jõhvi elanikega.

Peaminister Taavi Rõivas ütles Viru Keemia Grupi (VKG) uue põlevikiviõli tehase Petroter II avamisel, et tegemist on olulise investeeringuga ning sammuga Eesti energiasõltumatuse ja suurema energiajulgeoleku suunas.

“Petrorer II tehasega oleme üks samm lähemal Eesti oma diislitootmisele, mis on äärmiselt oluline energiajulgeoleku seisukohast. Samuti vähendab see kriisiolukordades sõltuvust diislikütuse impordist,” ütles Rõivas. 

Põlevkivitööstust peetakse üheks suurimaks saastajaks, seda enam väärib peaministri hinnangul tunnustamist koostöö Eesti inseneridega, et põlevkivi ümbertöötlemist keskkonna seisukohast võimalikult mõistlikul moel korraldada.

Peaminister tunnustas VKGd kui üht suurimat piirkonna tööandjat ka täiendavate investeeringute eest uutesse töökohtadesse. Petroter II käivitamine tõi kaasa 100 uue ning 400 kaudse töökoha loomise.

Peaministri sõnul paistab VKG silma ka sotsiaalse vastutustundlikkuse poolest. “On positiivne, et ettevõte toetab erinevaid lastele suunatud tegevusi ning kultuuri-, spordi- ja haridusprojekte,” märkis peaminister. Lisaks on VKG peamine Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonna soojusandja hoides soojahinna ühe madalaima riigis.

Uue tehase käivitamine toob riigile maksutulu ligi 14 miljonit eurot aastas, mis on võrreldav Rakvere linna eelarvega.

Peaminister lõpetab oma Ida-Virumaa ringkäigu Jõhvis, kus ta kohtub kohalike elanikega, et arutada julgeolekuküsimusi ning tutvustada järgmise aasta riigieelarve olulisemaid otsuseid.