Deutsche Bank sai 150 miljonit trahvi, mis on seotud Jeffrey Epsteini ja Danske Eesti üksusega

 (32)
Danske Bank
Tallinnas asunud Danske Banki kontor.Foto: Rauno Volmar

Saksamaa suurim pank Deutsche Bank maksab Ühendriikide finantsjärelevalve nõudel 150 miljonit dollarit trahvi vajakajäämiste eest oma tegevuses, mis on seotud ka USA skandaalse ärimehe Jeffrey Epsteini ja Danske Eesti üksuse rahaülekannetega.

USA finantsjärelevalveameti eilse teate kohaselt polnud Saksa pank piisavalt hoolas Epsteini ülekannete osas, samas oli teave Epsteini kriminaalse mineviku kohta avalik.

Ameti avalduse kohaselt pidanuks Deutsche Bank lähemalt uurima miljonite dollarite mahus rahaülekandeid, mida nad vahendasid.

Seejuures vahendas Saksa pank makseid inimestele, kelle kohta oli selleks ajaks avalikult väidetud, et nad osalesid koos Epsteiniga noorte neidude seksuaalses ärakasutamises.

Deutsche Bankile etteheidetav tegevusetus puudutas ka Danske Banki rahapesuskandaali sattunud Eesti üksust. USA finantsjärelevalve kinnitusel polnud Saksamaa suurpank võtnud midagi ette, takistamaks Danske Eesti üksusel teha Deutsche Banki USA kontode kaudu miljarditesse dollaritesse ulatuvaid ülekandeid.

Finantsjärelevalve juht Linda Lacewell ütles, et Deutsche Bank ei jälginud kõrge riskiga klientide tegevust piisavalt. "Eriti Jeffrey Epsteini juhtumi puhul, kuigi teadis Epsteini kohutavat kuritegelikku ajalugu. Pank ei suutnud andestamatul moel avastada või takistada miljonite dollarite ulatuses kahtlasi rahaülekandeid," on välja toodud Lacewelli avalduses.

Finantsist Jeffrey Epstein suri eelmise aasta suvel New Yorgi vanglas kohtuprotsessi oodates, võimalik, et 66-aastane mees tegi enesetapu.