DuPonti uued materjalid teevad asfaldi vastupidavamaks


DuPonti uued materjalid teevad asfaldi vastupidavamaks
Reaktiivsed terpolümeerid ning geotekstiil suurendavad oluliselt asfaldi vastupidavust. Marko Mumm

Homme tutvustab maailma juhtiv innovatiivsete toodete tootja DuPont Eesti turul uudseid teedeehituse materjale – reaktiivseid terpolümeere ning geotekstiili.

Materjalid suurendavad oluliselt asfaldi vastupidavust erinevate deformatsioonide mõjule, neid kasutatakse ka niisutussüsteemide ehituses ning tsiviilehituses.
„Neid tehnoloogiaid kasutatakse riigimaanteede ja kohalike teede, parkimisplatside, lennuväljade stardi- ja maandumisradade ehitamisel ning muude asfaltkatete puhul, mis nõuavad suuremat ja pikaajalist vastupidavust välisjõududele,” ütles DuPonti arendusjuht Balti riikides Gailimantas Venskutonis.

Eesti turule jõuavad reaktiivsed terpolümeerid ning geotekstiil juba sellel aastal.

Maailma juhtiv innovatiivsete lahenduste pakkuja DuPont avas oma esinduse Balti riikides selle aasta juunis. Esindus asub Leedu pealinnas Vilniuses. Firma pakub teaduslikke lahendusi kohalikele põlumajandusettevõtetele, toiduainetetööstusele, autovärvimistöökodadele, ehitusettevõtetele ning kõrgtehnoloogilistele trükikodadele. DuPonti tulu kasvas Balti riikides sellel aastal 25% ning firma loodab saavutada käibeks 20 miljonit USA dollarit.