E-residentsuse programmi juht lubab, et Eesti oma krüptoraha estcoin siiski tuleb

 (16)
E-resident Peter Kentie estcoini disain.
E-resident Peter Kentie estcoini disain. Foto: e-residentsuse programm

Kui Eesti e-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus tuli tänavu suvel välja ideega Eesti oma krüptoraha ehk estcoini kasutuselevõtust, ei leidnud see Eesti Pangas kuigi sooja vastuvõttu. Nüüd teatas Korjus, et idee kallal töötatakse edasi ning kaalumisel on kolm estcoini varianti, kirjutab ERR Uudised.

Korjus kirjutas e-residentsuse blogis, et ICO-d (initial coin offering ehk tõlkes müntide esmapakkumine, kus müntide all peetakse silmas virtuaalkeskkonnas kasutatavat raha või ettevõtte osakuid - toim) muudavad kiiresti start-up'ide valdkonda.

Korjuse sõnul kaalutakse kolme varianti, kuidas riik võiks estcoinist kasu saada. Neist esimene variant on kogukonna-estcoin. E-residendid saaksid teenida krüptoraha, kui toovad e-residentsuse veebilehele liiklust, annavad teistele e-residentidele head nõu või aitavad viia uue e-residendi eduka vormistamiseni. See suurendaks Korjuse sõnul ka e-residentide kogukonnatunnet.

Teise variandina pakkus Korjus välja identiteedi-estcoini. Selles mudelis oleksid estcoinid plokiahelal põhinevad tokens'id ehk krüptotõendid, mida kasutataks digitaalse ühiskonna piires tegutsemiseks, näiteks dokumentide allkirjastamiseks, teenustesse logimiseks vms.

Eestlastel ja e-residentidel oleks sel puhul teatud kogus krüptotõendeid, mis on isiklikud ja seotud nende digitaalse identiteediga.