EAS-i nõukogu juht: minister Oviir soovis nõukogult Tombergi vallandamist

 (27)
EASi pressikonverents
Erki MölderFoto: Hendrik Osula

EASi nõukogu juht Erki Mölder viitas Hanno Tombergi juhatuse esimehe kohalt tagasi kutsumist kommenteerides korduvalt, et selline oli ministri soov. "Minister väljendas korduvalt seisukohta, et nõukogu peab juhatuse asjus otsuse vastu võtma."

Erki Möldri sõnul ei välista ta, et - kuna EASi juhatus oli väga ühtne - lahkuvad ka teised juhatuse liikmed Indrek Kaju ja Sille Talvet-Unt (Sigrid Harjo on lapsepuhkusel).

"Rääkisin täna teiste juhatuse liikmetega ja leppisime kokku, et nad võtavad järelemõtlemisaega. Ma ei välista, et ka teised soovivad lahkuda."

Mölder põhjendas Tombergi tagasikutsumist "erinevate episoodidega" juhtimises, mida minister välja tõi. "Loomulikult Ermamaa tagasinõude osas oli selge seisukoht ministril, et juhatuse otsused olid kiirustatult tehtud. Seal ka juhatuse oma viga tunnistas. See, mis toimus meedias pärast otsuse väljaandmist tegelikult ületas kõik ennustused, et asi niivõrd palju tähelepanu saab."

Täna toimus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu erakorraline koosolek, mille tulemusel otsustas nõukogu kutsuda tagasi EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi, kes lahkub ametist 26. novembril.