EAS kinnitab: ülekoormatud toetusetaotluste keskkond sai tööle, taotlusi on esitatud üle 1500

 (12)
EAS
EASFoto: Ilmar Saabas

Ettevõtjate suure huvi tõttu üle koormatud EASi iseteeninduskeskkond on jälle toimiv ning taotlusi saab esitada nii iseteeninduskeskkonna kui ka e-kirja teel, teatas EAS.

Kella 14.00 seisuga on EASini jõudnud üle 1500 taotluse ning nii turismiettevõtete kriisitoetuse kui ka väikeettevõtja kahjude hüvitamise toetuse taotluste vastuvõtt on jätkuvalt avatud.

Ettevõtjatel, kel endiselt ei peaks õnnestuma iseteeninduskeskkonnas taotlust esitada, palub EAS digiallkirjastatud taotluse koos lisadega saata aadressile taotlus@eas.ee. E-kirjaga saadetud taotlust arvestatakse võrdselt e-teeninduses esitatud taotlusega. E-teeninduses taotluse tegemine ei ole vajalik, kui e-kirjaga on taotlus saadetud.

Vastavalt valitsuse kinnitatud määrustele menetletakse taotlusi esitamise järjekorras. EAS tagab, et seda nõuet järgitakse nii iseteeninduskeskkonnas kui ka e-postiga saadetud taotluste puhul.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!