EAS toetab ettevõtteid uute toodete ja teenuste arendamiseks 938 000 euroga

 (5)
Uue valitsuse esimene istung
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne SullingFoto: RAIGO PAJULA, Stenbocki maja

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas, et väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sullingu otsusega taasavatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse innovatsiooniosaku toetuse meede. Tegu on ühekordse toetusega, mille abil aidatakse väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetel leida uute toodete ja teenuste arendamiseks partner.

Sullingu sõnul saavad ettevõtted osaku toel osta sisse disaini- ja insenertehnilisi lahendusi ning nõustamist teadusasutustelt ja patendi-, disaini- ning inseneribüroodelt.

„Innovatsiooniosaku mõte on soodustada ettevõtjate koostööd teadlaste, disainerite ja inseneridega ning kokkuvõttes tõsta Eesti toodangu konkurentsivõimet,“ ütles Sulling.

Innovatsiooniosaku toetuse piirmääraks on kuni 80 protsenti abikõlblikest kuludest. Abikõlbulik on kuni 4000 eurot üksiktaotluse kohta. Meetme kogumaht on 938 000 eurot.

Ettevõtted saavad hakata Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele taotlusi esitama peale ministri vastava määruse avaldamist Riigi Teatajas.

Alates 2009. aastast on Eesti ettevõtted saanud EASilt innovatsiooniosakuid enam kui 1300 projekti elluviimiseks, toetuste kogumaht ületab seitset miljonit eurot. Innovatsiooniosakute andmist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.