Edu nii Eestis kui Lätis: Merko sai rahvusvahelise tunnustuse


Edu nii Eestis kui Lätis: Merko sai rahvusvahelise tunnustuse
Foto: Andres Putting

Maailma juhtiv äri- ja investeerimisajakiri Euromoney tunnistas oma värskeimas kinnisvaraturu uuringus Eesti parimaks kinnisvaraarendajaks AS-i Merko Ehitus. Merko pälvis tänavu esikoha ka Läti elukondliku kinnisvara arendajate kategoorias.

„Rahvusvahelisel tasemel läbi viidud uuringu tulemused on meile tunnustuseks ning meil on hea meel, et meie meeskonna tööd kvaliteedi, kinnisvaratoodete ja elukeskkonna arendamisel on tähele pandud. Lisaks teeb suurt rõõmu fakt, et lisaks tegevusele Eestis on tänavu peetud esikoha vääriliseks ka me elukondliku kinnisvara arendust Lätis," ütles AS-i Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Majandusajakirja Euromoney kinnisvaraturu uuring Real Estate Survey 2015 ilmus tänavu 11. korda. Uuringu tulemused baseeruvad teiste turuosaliste ja valdkonna spetsialistide hinnangutel - uuringus osalevad ja oma hinnangu annavad nõustajad, arendajad, investorid, pangad, ärikliendid ja lõppkasutajad.

Merko Ehituse majandusnäitajad 2014. aastal:

Merko sai eelmisel aastal 252 323 000 käibe juures kasumit 12 257 000 eurot. Dividende maksti 0,41 eurot akstia kohta kokku 7 257 000 euro eest. Jaotamata kasumit on kogunenud 107 234 000 eest.