Edukaima IT-firma omanik tüssas panku

 (17)

Lisaks sellele, et Äripäeva poolt Eesti aasta parimaks IT-ettevõtteks valitud OÜ Rove Digital on olnud seotud nuhkvara levitamisega, istub selle omanik Vladimir Tšaštšin 19. detsembril kohtupinki süüdistatuna pankadelt enam kui miljoni krooni väljapetmises ning rahapesus.

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ütles, et Tšaštšinit süüdistatakse 2001. aastal teise isiku allkirja võltsimises ning võltsitud allkirjaga dokumentide kasutamises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Samuti süüdistatakse teda mitme USA internetipoe serverisse sissemurdmises, misjärel internetipoed edastasid SEB Ühispangale ning Hansapangale korralduse tagastada väidetavatele klientidele kokku 2,6 miljoni krooni eest krediitkaartidelt broneeritud summasid, sest kliendid olevat tellitud kaubast viimasel hetkel loobunud.

Kui SEB Ühispangaga läksid Tšaštšini manöövrid läbi, siis Hansapanga töötajate sekkumise tõttu jäi kuritegu lõpule viimata. 2002. aastal juhtumist kirjutanud Postimees nimetas toona seda üheks viimaste aastate professionaalsemaks ning keerukamaks arvutikelmuseks.

Süüdistuse järgi sai mees koos ühe kaaslasega sellistest tehingutest kasu kokku üle miljoni krooni ning samas ulatuses tekitati kahju mitmele USA internetipoele ja ka neid teenindanud pankadele. Kohtuvaidlus peetakse Tartu maakohtus kolmapäeval.

Refereeritud artikli originaaltekst Eesti Päevaleht Onlines