Eesti Aasta Kokk 2011 on Vladislav Korpusov restoranist Ö


Eesti Aasta Kokk 2011 on Vladislav Korpusov restoranist Ö
Toidumessil valiti Eesti Aasta Kokk 2011Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Täna hilisõhtul selgus Tallinna Toidumessi 2011 raames Tegijate galal tänavuse aasta parim kokk, kelleks osutus Vladislav Korpusov restoranist Ö.

Esimesed Eesti kokkade meistrivõistlused aasta koka tiitlile toimusid 1995. aastal. Aasta kokk 2011 oli 17. korda toimuv Eesti kööki, restoranikultuuri ja toitu edendav üritus, mida korraldasid Eesti Peakokkade Ühendus (EPÜ) ja Profexpo OÜ.

Eelvoorus osalemiseks esitas võistleja võistlustööna á la carte eelroa, pearoa ja desserdi retseptid vastavalt „Aasta kokk 2011“ osavõtutingimustele. Võistluse lõppvoorus tuli osavõtjatel sama sisuga
toidukorvist, mis oli eelvoorus, valmistada eelroog, pearoog ja dessert.

Võistlustel kasutatav toidukorv oli koostatud peaasjalikult eestimaistest toorainetest. Eelroas pidi kasutama põhitoorainena haugi. Pearoa põhitoorainena tuli kasutada eesti rohumaaveise esiselga. Desserdi kohustuslik põhitooraine oli eesti must leib ja piim.

Eelvõistluste alusel pääses parima koka lõppvooru 8 finalisti:
Indrek Tiisk, OÜ Hansaliin, R/L Baltic Princess
Dimitri Haljukov, Argmar Grupp OÜ, Carmen Catering
Jüri Vainküla, OÜ Restoran Tri
Koit Uustalu
Ranno Paukson, Pädaste mõis
Aleksandr Nikoškov, BBQ Catering OÜ, Kohvik Mozart ja Catering
Vitali Tihhonov, Knutholmen restaurant ja pub
Vladislav Korpusov, Restoran Ö

Seotud lood:

Võistlejad said näidata žüriile ja pealtvaatajatele innovaatilist mõtlemist ja rõhutada kohaliku tooraine kokkusobimist maailmatrendidega. Roogade valmistamiseks oli aega 4,5 tundi. Töid hindas esinduslik rahvusvaheline kohtunikekogu. Üllatuskohtunikuks selleaastasel võistlusel
oli Evelin Ilves, kes maitses Eesti tipp-kokkade valmistatud brüleekreeme. Evelin Ilves hindas parimaks brüleekreemiks Vladislav Korpusovi valmistatu ning tunnustas tervisliku valiku eest eraldi Ranno Pauksonit.

Toidud serveeriti taldrikutel, millest üks pandi välja messikülastajatele vaatamiseks ning viis kohtunikekogule maitsmiseks ja hindamiseks. Kohtunikekogu hindas lõppvoorus Põhjamaade standardi kohaselt iga toidu puhul eraldi toidu maitset, roa välimust ning töövõtteid ja
professionaalsust.

Võistluste peaauhind on Kokandusalane õppereis 1000 euro väärtuses ning võitja kuulutatakse tiitli „Aasta kokk 2011“ omanikuks, millega koos antakse üle Profexpo rändkarikas.