Eesti äripindade turg koroonaviiruse tõttu märkimisväärselt ei kannata


Maakri kvartal
Maakri kvartalFoto: Karin Kaljuläte

Koroonaviiruse mõju äri- ja büroopindade turule pole märkimisväärne olnud, kuid lepingutingimused on nüüd paindlikumad ja uutel tulijatel on keerulisem, kirjutab ERR.

Fondivalitseja EfTEN tegevjuhi Viljar Arakase sõnul äri- ja büroopindade turul mingit suurt muutust ei ole toimunud. Ta rääkis, et üürileandjad on üürnikele vahepeal vastu tulnud, kuid kõik need kokkulepped on ajutised ning lõppevad augusti lõpus või septembris.

Kõik kinnisvaraturu osalised jälgivad Arakase sõnul hoolega sündmusi.

"Ma võin öelda, et Leedus kehtestati 1. augustist siseruumides maskide kandmine kohustus ja siis vähenes veidi kaubanduskeskuste külastamine," ütles Arakas.

Büroopindasid ehitatakse endiselt ja Araka sõnul on nendel praegu kindlasti lihtsam, kel on üürnikud juba olemas.

"Meil pole juhtunud, et keegi lepingu lihtsalt lõpetaks," ütles Arakas ja lisas, et kindlasti on uute pindade rajajatel raskem.

Arakas sõnas, et ettevõtjad on saanud suure löögi ja mõtlevad asju kaks-kolm korda rohkem läbi kui enne.

Kauaaegne Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse esimees Peep Sooman ütles samuti, et suuri muutusi ei ole olnud. Loomulikult on kinnisvaraturg vaiksemaks jäänud ja uute üürnike nimel käib võitlus, lisas ta.

Loe pikemalt ERRist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!