Eesti disainer ja ärinaine valiti Põhja-Euroopa paremate naisettevõtjate sekka

 (4)
Reet Aus
Reet AusFoto: Tanel Meos

Ajakiri Nordic Business Report reastas Põhja-Euroopa parimad naisettevõtjad täna avaldatud pingereas Top 20 Women in Business in Northern Europe. Pingerida keskendus Põhja-Euroopale ning hõlmas kokku 9 riiki: Soome, Rootsi, Norra, Island, Eesti, Läti, Leedu ning ka Venemaa.

Esimesele kohale asetus Natalya Kasperskaya, kes on arvuti- ja internetiturvalisusega tegeleva ettevõtte Kaspersky Lab kaasasutaja ning samuti andeturbega tegeleva firma InfoWatch Group juhataja. Teise koha sai samuti venelanna - Tatiana Bakalchuk, kes on rikkuselt kolmas naine Venemaal ning riigi suurima riiete ja jalatsite veebikaubamaja Wildberries omanik.

Eesti moedisainer ja ettevtõja, väärtustava taaskasutuse viljeleja Reet Aus jõudis samuti pingeritta, tulles 18. kohale. Edetabeli koostamisel võeti arvesse seni saavutatud ärilisi tulemusi, aga ka kandidaatide ideede mõju ühiskonnas, rahvusvahelist potentsiaali ning vastutustundlikkust ärilises tegevuses.

Teiste tuntud naisettevõtjatena leidsid pingereas koha Rootsi ühe tuntuima rõiva ja moebrändi Filippa K looja Filippa Knuttson, samuti Islandi laulja ja laulukirjutaja ning etteõtja Björk Guðmundsdóttir.

Pingerea koostamisel osalesid 23 organisatsiooni esindajad kõigist üheksast riigist.

Vaata, kes TOP 20 sekka pääsesid siit.