Eesti Energia börsileminek võib takerduda Tootsi kohtuvaidlusesse

 (8)
Eesti Energia börsileminek võib takerduda Tootsi kohtuvaidlusesse
Foto: Tanel Meos

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul otsustatakse energiakontserni taastuvenergia üksuse börsile viimine tänavu aasta teises kvartalis. Kuna aga Tootsi suursoo kinnistu üleandmine riigilt EE-le on takerdunud kohtuvaidlusesse ning sellega koos on ohus ka EE kavandatud suure tuulepargi tulevik, kardab Sutter, et ilma Tootsita võib IPO lahjaks jääda.

"Ilma Tootsita oleks IPO [aktsiate avalik esmapakkumine-toim.] palju lahjem. Põhimõtteliselt on Enefit Taastuvenergia ka ilma Tootsita päris suur ettevõte, aga sel aktsial peaks olema just kasvupotentsiaal."

Sutter ütles, et kuna projekt on täna takerdunud kohtuvaidlusesse, siis võib-olla tuleb börsile minna ilma Tootsi tuulepargi projekti sinna integreerimata. "Tulevastes aktsionärides tekitaks see väga palju segadust, et kas see tuulepark siis tuleb või ei ja meil oleks väga raske seda hinnastada." Sutter kinnitas vaid niipalju, et otsus börsileminekuks tehakse tõenäoliselt teises kvartalis.
Tuuleärimehed kaebasid eelmise aasta lõpus kohtusse valitsuse otsuse, millega riik andis Tootsi kinnistu Eesti Energiale ja põhjendas seda mitterahalise sissemakse tegemisega. Otsuse vaidlustajate hinnangul oleks pidanud maatükile tegema enampakkumise ning selline riigimaa üleandmine riigifirmale loob ebaausat konkurentsi erasektori suhtes.