Eesti Energia nõukogust lahkub üks pikaajalisemaid liikmeid

 (7)
Märt Vooglaid
Märt VooglaidFoto: Martin Dremljuga

Rahandusminister Sven Sester määras Eesti Energia nõukogu liikmeks rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja Kaie Karniol. Ühtlasi otsustas Sester nõukogust tagasi kutsuda senise nõukogu esimehe Erkki Raasukese ja nõukogu liikme Märt Vooglaiu ja alates 28. veebruarist ka nõukogu liikme Meelis Virkebau.

Märt Vooglaid andis teada enda soovist Eesti Energia nõukogust lahkuda 2016. Majandusminister Juhan Parts määras Märt Vooglaiu Eesti Energia nõukokku 2011. aastal Janek Parkmani asemele.

Valitsus on teatanud, et alates märtsist asub Meelis Virkebau täitma riikliku lepitaja ametikohustusi.

Kaie Karniolil on kõrgharidus ärikorralduse alal. Ta on varasemalt juhtinud riigikontrollis finantsauditi osakonda ja töötanud ka PricewaterhouseCoopers-is. Kaie Karniol on samuti Eesti Energia auditikomitee liige alates 2013. aastast ja juhib auditikomiteed 2015. aasta septembrist.

Eesti Energia nõukogu 2014. aasta septembrist juhtinud Erkki Raasuke teatas Eesti Energia nõukogust lahkumisest möödunud aasta novembris seoses Nordea ja DnB panga Baltikumi juhi kohale asumisega 2017. aastast.

Eesti Energia nõukogu juhi kohuseid täidab praegu nõukogu liige ja rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali. Nõukogusse kuuluvad lisaks Talile hetkel Meelis Virkebau, Rannar Vassiljev, Danel Tuusis, Ants Pauls ja Väino Kaldoja.