Eesti Energia tahab elektrikatkestuste arvu vähendada

 (28)
Eesti Energia tahab elektrikatkestuste arvu vähendada
LEAD Technologies Inc. V1.01AFP/Scanpix

Eesti Energia on seadnud endale eesmärgiks vähendada järgmise kolme aasta jooksul elektrikatkestusi 20 protsendi võrra, plaani teostumiseks annavad lootust investeeringud maakaabli paigaldusse ja plaaniliste elektritööde ümberkorraldamine.

Kolme aasta jooksul jaotusvõrku investeeritavad 300 miljonit krooni peaksid tagama selle, et ka maapiirkondades elavad inimesed generaatorite ostmist soovitavaid kirju enam ei saaks. Eesti Energia on seadnud eesmärgiks, et kolme aasta pärast on rikkelisi elektrikatkestusi tänasega võrreldes 20% vähem. Rikked on klientide hinnangul Eesti Energia suurim probleem, vahendas ERR.

Eesti Energia jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere sõnul pannakse suurimat rõhku võrguteenuse kvaliteedile. "See omakorda sõltub sellest, kus klient elab. Inimestel, kes elavad linnas, on prioriteediks Eesti Energia kättesaadavus, klienditeeninduse kvaliteet. Maapiirkondades on võrguteenuse kvaliteet esimene probleem, mida nimetatakse."

Eesti turul kaotab Eesti Energia kliente. See on loomulik, sest enam ei olda monopoolses seisundis, ütleb ettevõtte juhatuse liige Margus Rink

Ekspressi konverents 2020