Eesti Energia turvahange tekitab küsimusi

 (21)
Eesti Energia turvahange tekitab küsimusi
Foto: Andres Putting

Eelmisel nädalal Eesti Energia turvahanke võitnud Urmas Sõõrumaa suurosalusega USS Security pakub 15% odavamat teenust kui konkurendid. Küsimust tekitab, kas odav teenus on ka kvaliteetne ja jätkusuutlik.

"Kas Eesti Energia peaks see koht olema, kus ostetakse odavaimat teenust sisse?" küsis G4S-i juhatuse liige Margus Kolumbus. G4S-il ei tekkinud otseselt kahju, et hanget ei võitnud ning firma ei kaota sellest midagi. "Pigem pole jõudu selliste hindadega töö tegemiseks. Meie sellise hindadega ei tahaks tööd teha, sellise hinnaskaala ja lepingute juures. Me tahame sisust aru saada. Mismoodi?" arutles Kolumbus.

G4S tegi eelmisel nädalal Eesti Energiale järelpäringu, et saada USS'i hinnapakkumise detaile, kuid ei saanud sellele vastust. G4S'il on kahtlus, kas seda hanget on võimalik selliste hindadega kvaliteetselt osutada. Kolumbus nentis, et nemad ongi kallimad ja kvaliteetsemad, sest panustavad rohkem. "Ei pretendeerigi paremale hinnale. Tahame aru saada tingimustest, mis on pakkujatele esitatud, et need oleksid võrdsed," sõnas Kolumbus.

Loe edasi Äripäevast!