Eesti Energia tuulepargi vastu koguti Läänemaal üle 1100 allkirja, arendaja selgitused kohalikke elanikke ei huvita

 (15)
Enefit Green
Enefit GreenFoto: Karin Kaljuläte

Läänemaa elanikud kogusid üle 1100 allkirja pöördumisele, millega ollakse vastu Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõtte Enefit Green poolt Läänemaale Risti lähedale plaanitavale tuulepargile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljapäeval antakse pöördumine üle Lääne-Nigula vallavolikogule. Esialgse kava järgi 17 kuni 30 tuulikust koosneva ja kuni 290 meetri kõrguse tuulepargi eriplaneeringu muutmise või lõpetamise kohta plaanib volikogu otsuse teha detsembris.

Arendaja saatis hiljuti valda kirja, kus pakkus välja ka uued arutelud oma plaanide selgitamiseks, kuid kohalikud elanikud pole täiendavatest kohtumistest enam huvitatud.

"Piirsalu, Seljaküla, Kuke, Rehemäe, Kuijõe, Risti, Palivere. Need on peamised kohad. Ka Linnamäe rahvas on andnud palju allkirju. See on ühine seisukoht. Me oleme ka arutlenud paljude nende paikade elanikega, kus juba on tuulepargid, et millised probleemid nendel on avaldunud seal, ja tõdemus on see, et see ei ole elukeskkonnana hea keskkond inimestele enam," põhjendas vastuseisu Piirsalu külavanem Lea Lai.