Eesti Energia Utah' projekt. Viie aastaga terendab keskkonnaluba kommunikatsioonitrassi rajamiseks

 (11)
Eesti Energia
Nagu kolme astmega trepp: Suvine proovikaevandamine Utah’ osariigisFoto: Eesti Energia

Pärast viit aastat ootamist on Enefit Utah saamas kätte keskkonnaluba trassikoridorile, et ehitada kommunikatsioone tulevasele põlevkiviõlitehasele, kirjutab err.ee.

Keskkonnamõjude hinnang on valmis, kuid raporti avaldamisele järgneb veel 45 päeva pikkune kommenteerimisperiood.

Eesti Energia arendusvaldkonna eest vastutav juhatuse liige Margus Vals ütles ERR-i raadiouudistele, et keskkonnamõju hindamine puudutas neid kommunikatsioone, mida on vaja tulevase põlevkiviõli tööstuse rajamiseks. Sealhulgas veetrasse, maagaasitrasse, õlitrasse, teenindusteid ja elektrivarustust.

Vals avaldas lootust, et juulis on keskkonnaluba käes ning pärast seda saab jätkata insenertehniliste töödega ja ülejäänud keskkonnalubade toatlemisega.

"Järgmine samm oleks seejärel tehase hankimine. Aga ise näete, et juba trassikordidori keskkonnaloa hankimine oli ajamahukas protsess. Järgmine periood, mis on ülejäänud lubade hankimine, võtab samuti mõnevõrra aega," ei osanud ta prognoosida protsessi täpset ajakulgu.

Pikemas perspektiivis on Eesti Energial plaanis Utah' projekti kaasata strateegiline investor, kellega projekt sarnaselt Jordaania projektile ellu viia.

Loe pikemalt err.ee'st.