Eesti Energia võttis 175 miljonit laenu, et teha korda elektriliine ja tänavavalgustust

 (19)
Eesti Energia võttis 175 miljonit laenu, et teha korda elektriliine ja tänavavalgustust
Foto: Madis Veltman

175 miljoni euro suurune laen Euroopa Investeerimispangalt kulub investeeringuteks elektri jaotusvõrku. Laen on mõeldud olemasolevate elektriliinide parendusteks ja uute rajamisteks, kaugloetavate arvestite paigaldamiseks, tänavavalgustuse ja elektriautode laadimispunktide investeeringute toetamiseks.

Eesti Energia on allkirjastanud 175 miljoni euro suuruse laenulepingu Euroopa Investeerimispangaga investeeringuteks jaotusvõrku. Laenulepingu pikkus on kuni 20 aastat.

Euroopa Investeerimispangal on pikk ajalugu Eesti Energiaga, olles finantseerinud ettevõtet aastast 2004 üle 500 miljoni euro ulatuses. Uus leping puudutab jaotusvõrgu laiendamist ja selle parendusi aastatel 2019-2023, samuti investeeringuid samal ajaperioodil tänavavalgustusse ja elektriautode laadimispunktidesse.

„Nõudlus elektri järele kasvab üle kogu maailma, mis paneb võrgu raske surve alla. Meil on hea meel jätkata koostööd Eesti Energiaga, kellega me oleme ühiselt tegutsenud 2004. aastast saati, toetades tööhõivet ja energiajulgeolekut Eestis," kommenteeris Euroopa Investeerimispanga asepresident Alexander Stubb.

Ekspressi konverents 2020