Eesti firma teeb soovijale krüptomüntide esmapakkumise, hind 150 000 eurot

 (8)
Eesti firma teeb soovijale krüptomüntide esmapakkumise, hind 150 000 eurot
Foto: Jaanus Lensment

Kui mõni ettevõte tahaks hakata pakkuma oma krüptomünte ja sellega kapitali koguda, siis nüüd pakub Eesti firma IT-firma Applaud selleks täisteenust. Krüptomüntide pakkumine ehk ICO (initial coin offering) korraldamine maksab 150 000 eurot, lisaks väike osa kaasatud kapitalist, mille eest saab maksta ka krüptorahas. Applaudi juhi sõnul kirjutabki firma peagi välja esimese arve krüptorahas, kirjutab portaal Geenius.

Applaudi teenus sisaldab muuhulgas kliendiks oleva firma äriplaani analüüsimist, Eestisse juriidilise keha loomist, tehnilist tööd ehk plokiahelal põhinevate krüptomüntide emissiooni, äriplaani aluseks olevat whitepaperi ehk prospektilaadse tutvustuse kirjutamist, veebi- ja turundustöid. Nii saab klient korraldada oma firma ICO ja väljastada huvilistele kapitali vastu krüptomündid.

ICO on saamas legitiimseks kapitali kaasamise viisiks

Eelmisest aastast üle kogu maailma populaarseks saanud ICO meetodil on vastuoluline maine, sest seda seostatakse krüptoraha ja Bitcoiniga spekuleerimisega ning kohati isegi pettustega. Markantsemate juhtumite puhul on loodud ICO, kogutud huvilistelt kapital, mis reeglina panustatakse Ethereumi krüptoraha vormis ja siis fiktiivne äriplaan hüljatud ning rahaga nelja tuule poole kaotud.

Ent ICOd on saamas legitiimseks ja levinud kapitali kaasamise viisiks, ütleb Applaudi tegevjuht Henrik Aavik.

Loe pikemalt portaalist Geenius.