Eesti firmad räägivad suud puhtaks: miks ei avalikusta nad palganumbreid juba töökuulutustes?

 (42)
Rahakott
RahakottFoto: Sven Arbet

Kui Lätis ja Leedus on töökuulutuses seadusega kohustuslik palk avalikuks teha, siis Eestis pole ei seadust ega ka kommet, mistõttu küsis portaal Rahageenius sellistet suurtelt tööandjatelt nagu Rimi, G4S, Tallink ja Swedbank, miks nemad palka juba töökuulutuste juures välja ei too ja mis nad arvaksid ideest, et seda teha.

"Suhtume töökuulutuste juures palgavahemike avaldamisesse positiivselt ning oleme seda ka ise juba aeg-ajalt praktiseerinud," ütles Swedbanki personalijuht Ülle Matt, kelle sõnul on nad näiteks sellest aastast ka kõiki oma töötajaid teavitanud nende ametikoha palgavahemikust.

Samal ajal märkis aga Rimi personalijuht Kaire Tero, et sarnaselt enamuse teiste Eesti tööandjatega järgivad nad tööturu tavapraktikat ja töökuulutustes töötasu ei avalda ning põhjendas seda sellega, et töötasu näitamine võib kitsendada valikut mõjutavaid argumente.

Tallinki personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees lisas, et nemad on küll katsetanud palganumbri avalikustamist, kuid erilist mõju see kandidaatide leidmisele ei avaldanud ja lõplik kokkulepe tehti ikka läbirääkimiste käigus.

Loe lähemalt Rahageeniusest.