Eesti hoiab riigifirmasid kiivalt börsilt eemal

 (6)
Tallinna Börsi  juht Rauno Klettenberg
Tallinna Börsi juht Rauno KlettenbergFoto: Priit Simson

Leedu on valmis kaaluma riigifirmade viimist kohalikule börsile, põhjendades käiku kapitali väljavoolu ja börsi elavdamisega. Tallinna börs näeks siinsete riigifirmade avalikule pakkumisele esitamist Eestile kasulikuna, kuid ministeeriumid ei plaani lähiajal sellist sammu astuda, kirjutas Äripäev.

Leedu energiaminister Jaroslav Neverovic teatas eelmisel nädalal Bloombergile, et Leedu riigifirmade aktsiate börsile viimine aitaks pidurdada kohaliku kapitali väljavoolu ja elavdada börsi. Leedu ministri sõnul aitaks selline käik ühtlasi rahastada riigile tähtsaid projekte.

Rahandusministeeriumi riigivara osakonna­juhataja asetäitja Tarmo Porgand teatas, et praegu pole ühegi riigi osalusega äriühingu aktsiate börsile viimine töös. Tema sõnul peab riigifirmade aktsiate noteerimine börsil toimuma komplekssena, seejuures tuleb tasakaalustatult arvestada nii ettevõtte kui ka riigi erinevate rollide huvisid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) teatas samuti, et praegu pole riigifirmade börsile viimine teemaks. Praegu on arutelus hoopis ettevõtete omaniku ootused ja nõukogudesse liikmete nimetamise põhimõtted.

Loe pikemalt Äripäevast.

Ekspressi konverents 2020