Eesti jäätis valmib Hispaanias

 (33)
Noored limpsivad jäätist
AFP/Scanpix

Eesti jäätisetootjad Balbiino ja Tallinna Külmhoone lasevad kulude kokku hoidmiseks osa oma jäätisesorte valmistada allhanke korras Lätis, Soomes ja Hispaanias.

Balbiino turundusjuht Teet Anier ütles, et näiteks jäätis nimega Trull valmib Lätis, Maximuse tootesari aga Soomes, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Igasse liini pole mõtet endal investeerida, sellest saab aru iga majanduslikult mõtlev inimene,” selgitas ta. Anieri sõnul ei ole Balbiino välisriikides toodetav jäätisemaht siiski väga suur, jäädes alla kümne protsendi tooteportfelli müügist.

Tallinna Külmhoone jäätistest sünnivad piiri taga Rolly ja selle väiksem variant Mini Rolly, mõlema tootjaks on Margota jäätisevabrik Lätis. Jäätis Bravo Nuts Energy valmib Menorquina jäätisevabrikus Hispaanias. Sandwich Ice Creami jäätist toodab aga ühte maailma suuremasse toiduainekontserni kuuluv Nestle Schöller.

Kokku moodustab nelja välismaal valmiva toote käive umbes 6–7 protsenti Tallinna Külmhoone jäätisemüügist.

“Need on sellised jäätised, mis kõigi eelduste kohaselt Eesti jäätisetarbijale meeldivad, kuid mille tootmiseks meil puudub vastav tootmisliin,” selgitas Tallinna Külmhoone turundusjuht Piret Sauter.