Eesti jäätisetootja ostis Peterburis tehase

 (23)
Anu Saagim
Foto: DELFI

Premia Tallinna Külmhoone ostis koos Venemaa finantsinstitutsioonidega Peterburis asuva jäätisetehase Hladokombinat No 1, mis on Peterburis suuruselt kolmas.

Ostetud tehase aastane tootmismaht ulatub 6000 tonnini ning 2007.aasta käive oli 284 miljonit rubla. Tehingu hinda pooled ei avalikusta, teatas ettevõte.

„Hladokombinat No 1 on vanim ja tuntuim Peterburi jäätisetootja ning ka Peterburi populaarseimat jäätist toodab just seesama tehas,“ rääkis Premia Tallinna Külmhoone juhatuse esimees Kuldar Leis.

„Oleme täna Baltikumi juhtiv jäätisetootja ning kasvuruumi, kui Läti turg välja arvata, Baltikumis meile enam väga palju pole. Siinsamas asuv Peterburi linn on aga elanike arvult samasuur kui terve Baltikum ning näeme seal äri laiendamiseks küllaga perspektiivi. Hladokombinati toodete kvaliteet on väga kõrge ning sellelt baasilt on hea alustada sealse tooteportfelli laiendamist,“ lisas ta.

Baltikumi juhtiv jäätisetootja Premia Tallinna Külmhoone grupp kuulub alates 2005.aasta detsembrist Amber Trust II S.C.A.-le ja ettevõtte juhtkonnale.